Silna wola zdaje się być tym mięśniem, który najtrudniej wyćwiczyć. Jak więc podtrzymywać swoją motywację, by nie odpuścić, tylko konsekwentnie realizować swoje plany treningowe?

Co nam to ułatwia, a co utrudnia? Amerykańska edycja Men’s Health podsuwa kilka pomysłów. Przedstawiamy je poniżej!

Przygotuj się dzień wcześniej

Tak prosty trik, a naprawdę działa. Jeśli wieczorem spakujesz torbę na trening lub przygotujesz ubrania do porannego joggingu, trudno będzie je zignorować, gdy zobaczysz je po obudzeniu. Wbrew pozorom tak mała rzecz może nam pomóc w trzymaniu się planu i wybraniu się na trening.

Trening po drodze

Nowa siłownia w mieście? Modny klub sieciowy już otwarty? Fajnie, jednak najlepiej wybierz na swoje treningi takie miejsce, które codziennie mijasz w drodze do pracy lub do domu. Jest dużo większa szansa, że – zmęczony po pracy – zatrzymasz się jednak na trening w siłowni, którą NAPRAWDĘ masz po drodze, niż że po powrocie do domu i zapadnięciu się w fotelu czy na kanapie zmobilizujesz się, by raz jeszcze wyjść z domu i jechać pół godziny do modnej – choć daleko położonej – siłowni.

Skup się na emocjach

Pamiętasz to uczucie, gdy kończysz trening i jeszcze trzęsą ci się nogi/ramiona? Gdy bierzesz prysznic, zadowolony, że dałeś dziś z siebie wszystko? Gdy jesteś dumny, że kolejny krok za tobą? To super, bo właśnie o tym powinieneś pamiętać – o fantastycznym uczuciu, jakie cię czeka, gdy tylko weźmiesz się w garść i jednak udasz się na trening.

Celuj w rozsądne cele

Nic tak nie zniechęca, jak cel prosto z kosmosu. Dwa tygodnie do bicepsów Arnolda? Pięć tygodni do rekordów Bolta? Talia top-modelki w 10 dni? Zapomnij! Obierz taki cel treningowy, który będzie trudny do osiągnięcia, ale i realny! Masz ciężko pracować, ale ze świadomością, że wybrany cel jest rzeczywiście w zasięgu ręki.

Negocjuj

Kto powiedział, że nie możesz ze sobą ponegocjować? Nie czujesz nastroju na ćwiczenia? Obiecaj sobie, że jeśli po jednej części treningu nadal nie będziesz miał ochoty ćwiczyć, to zrezygnujesz z reszty planu i wrócisz do domu. Nie ma ciśnienia. Prawda jest taka, że gdy już dotrzesz na siłownię i pierwszą część treningu będziesz miał za sobą, są bardzo małe szanse, że nie dokończysz treningu w całości!

Odpoczywaj

Pamiętaj, że odpoczynek jest potrzebny – jeśli będziesz przemęczony i przetrenowany, to prędzej czy później zaczniesz odpuszczać – a szkoda twojej pracy! Lepiej zaplanuj dni beztreningowe z góry, będziesz mógł sobie wtedy powiedzieć: jeszcze tylko dziś i jutro mam wolne! Proste?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...