Bieżnie

Bieżnie - Informacje

Czas na bieganie! Po prostu wstań z kanapy

Bieganie to najbardziej naturalny sposób wysiłku fizycznego dla człowieka. Bieganie uszczęśliwia oraz pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Podstawą w joggingu  są chęci oraz… dobre buty. Pamiętaj, że zanim wyjdziesz pierwszy raz pobiegać, zapewnij swoim stopom oraz stawom komfort w postaci sportowych butów. Spokojnie, nie oznacza to, że muszą one kosztować majątek.

Bieganie to wysiłek aerobowy, co oznacza, że zwiększa wymianę tlenową organizmu oraz przyspiesza krążenie. Dzięki temu ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm:

  • obniża ciśnienie krwi;
  • wzmacnia serce;
  • wzmacnia kości oraz stawy;
  • dotlenia organizm;
  • pomaga w usuwaniu toksyn;
  • przyspiesza metabolizm;
  • wzmacnia mięśnie całego ciała.

Bieganie w terenie to nie tylko świetny trening, ale również forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak jesienią i zimą nie każdy ma chęć na bieganie w trudnych warunkach atmosferycznych. Nawet letnie i wiosenne bieganie na zewnątrz, w mieście wypełnionym smogiem, niekoniecznie sprzyja naszemu zdrowiu. Dlatego warto skorzystać z biegania na bieżni na siłowni lub rozważyć zakup tego sprzętu do domu.

Bieganie na bieżni – zalety

O zaletach biegania napisaliśmy wcześniej, jednak jakie zalety ma bieganie na bieżni mechanicznej? Przede wszystkim ten rodzaj treningu jest dla nas dostępny o każdej porze roku, w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu możemy zapomnieć o kupowaniu dwóch zestawów ubrań biegowych – na sezon letni i zimowy. Ponadto, jest to idealne rozwiązanie dla osób początkujących i zaawansowanych, bowiem profesjonalne bieżnie   redukuje opór grawitacyjny kroków. Przez to bieżnia profesjonalna znacznie odciąża w trakcie treningu nasz kręgosłup, miednicę, biodra oraz nogi. Dzięki zwiększonej amortyzacji, bieżnia zmniejsza ryzyko kontuzji, wyświetlacz/konsolę która poza pomiarami parametrów naszego ciała, ma zaprogramowane również gotowe plany treningowe, które w bezpieczny sposób możemy wprowadzić do naszej codziennej aktywności.

Jak skutecznie ćwiczyć na bieżni?

Warto na początku zastanowić się jaki cel chcemy osiągnąć dzięki treningom na bieżni mechanicznej. Rozpiszmy sobie cele na kartce i zastanówmy się, w jakim rozsądnym czasie uda nam się je osiągnąć. Pamiętajmy bowiem, że utrata wagi, poza aktywnością fizyczną, powinna również obejmować zdrową dietę i odpowiednią ilość kalorii.

Trening na bieżni bez względu na wszystko zawsze powinien rozpoczynać się od rozgrzewki. Może to być po prostu lekki spacer na bieżni połączony z wymachami lub krążeniami rąk. Po 10-15 minutach przejdźmy do marszu w stałym, szybszym tempie i powoli zwiększajmy intensywność. Bieżnia poza szybkością i oporem, pozwala również na ustawienie odpowiedniego kąta nachylenia. Pomaga to w urozmaiceniu treningów, zwiększeniu wydolności oraz skupieniu się na mięśniach pośladków. Ponadto trening na bieżni może stać się z łatwością treningiem siłowym dolnych partii ciała, jeśli dodamy do niego gumy oporowe mini band. Warto też pamiętać, że ruch rąk w trakcie korzystania z bieżni znacznie wpływa na intensywność oraz ilość spalanych kalorii.

Zakochaj się w bieganiu! Bieżnie w sklepie Life Fitness

W sklepie internetowym life-fitness.pl znajdziesz bogaty wybór profesjonalnych bieżni. Bieżnie Life Fitness cechują się wysoką jakością, wytrzymałością, nowoczesnym designem oraz doskonałymi parametrami, m.in specjalnym opatentowanym systemem amortyzatorów FlexDeck™. Amortyzatory w bieżniach Life Fitness redukują obciążenie stawów aż o 30%. Wyższe modele bieżni Life Fitness do domu oferują też rozbudowane opcje rozrywki i kompatybilność z aplikacjami fitness oraz smartwatchami.  Dla tych, którzy trenują profesjonalnie, polecamy bieżnie bezsilnikowe. Stanowią one świetną alternatywę dla bieżni elektrycznych.