Orbitreki

Orbitreki - Informacje

Jak być w dobrej formie? Zacznij od tego!
Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie schudnąć? Niestety nie ma na to jednego, cudownego sposobu. Żeby na stałe stracić zbędne kilogramy i cieszyć się wymarzoną sylwetką, należy połączyć zdrowe, racjonalne odżywianie z regularnym wysiłkiem fizycznym i regeneracją. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z treningami, zastanawia się jaki rodzaj aktywności wybrać. Każdy trening powinien być przede wszystkim dobrany pod nasze możliwości fizyczne. Jeśli jednak nic nam nie dolega, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie treningów siłowych z treningami cardio.
Trening cardio jest treningiem wytrzymałościowym, który ma na celu poprawienie wydolności serca. Ten typ treningu ma zbawienny wpływ na układ krążenia, pomaga w utracie masy ciała, dotlenia oraz pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Im lepiej dotleniamy nasz organizm, tym mniejsze ryzyko chorób krążenia, sprawniejszy metabolizm i zdrowsze serce. Najprostszą formą treningu cardio jest oczywiście bieganie. Jednak jeśli mamy dużą nadwagę lub dopiero zaczynamy, dobrze wyrobić sobie podstawową formę, zanim weźmiemy się za jogging. Idealnym sprzętem do ćwiczeń cardio na każdym poziomie zaawansowania jest orbitrek.

Trening na orbitreku – jak to działa?
Czym jest orbitrek? Jest to nowoczesne urządzenie do ćwiczeń zwane pod takimi nazwami jak: trenażer eliptyczny, czy cross-trainer. Łączy w sobie zalety innych urządzeń do ćwiczeń takich jak: rower stacjonarny, stepper oraz bieżnia. Trenując na orbitreku wykonuje się ruchy podobne do tych przypominające bieg na nartach biegowych lub jazdę na rowerze.  Orbitrek to znakomite urządzenie do treningu całego ciała. Angażuje mięśnie nóg, wzmacnia ręce oraz brzuch.

Jaki orbitrek wybrać?
Szukając idealnego sprzętu cardio dla siebie mamy do wyboru orbitreki domowe, często o mniejszych gabarytach. Praktycznie każdy model sprzętu cardio jest wyposażony w mały komputer oraz wyświetlacz, dzięki któremu możemy kontrolować:

dystans;
czas treningu;
prędkość;
nasze tętno;
spalone kalorie.

Orbitreki Life Fitness oferują efektywne treningi całego ciała bez obciążania kolan i stawów. W ciągu wieloletnich badań marka Life Fitness opracowała eliptyczną sekwencję ruchu, która jest wygodna i naturalna dla każdego użytkownika. Ponadto cicha praca urządzenia sprawia, że nikt inny w domu nie słyszy, że trenujesz.
Niektóre orbitreki mają również wbudowane programy treningowe, z których z powodzeniem można korzystać. Warto też zwrócić uwagę, czy nie przyda nam się orbitrek z regulacją długości kroków. Wtedy jeszcze lepiej będziemy mogli dopasować sposób treningu do naszych indywidualnych potrzeb. Orbitrek do domu ma mniejsze wymiary niż  ten w klubie fitness

Skuteczny trening cardio dla Ciebie z life-fitness.pl
Przystępując do treningu, zawsze należy pamiętać, aby podzielić go na kilka etapów:

rozgrzewkę;
trening właściwy;
rozciąganie

Rozgrzewka na orbitreku powinna trwać 10-15 minut, tak aby rozruszać i rozgrzać mięśnie. Ustawmy wtedy jak najmniejsze obciążenie. Pomoże nam to uniknąć niechcianych kontuzji. Trening właściwy najlepiej jest wykonywać według programu treningowego. Pamiętajmy, by zachowywać prawidłową postawę ciała: pilnować napięcia mięśni brzucha, nie kiwać się na boki oraz angażować ręce. Kontroluj swoje tętno, aby lepiej poznać swoje możliwości.
Jedno jest pewne, bez względu na to, na który sprzęt się zdecydujesz orbitrek Life Fitness to doskonały wybór, za który podziękuje Ci szybko Twoje wzmocnione, sprawne ciało i znakomite samopoczucie.