Rowery indoor cycling

Rowery indoor cycling - Informacje

Nie da się zaprzeczyć, że aktywność fizyczna oferuje wiele korzyści dla zdrowia i kondycji. Bez względu na to, czy jesteś początkującym entuzjastą fitnessu, czy doświadczonym sportowcem, rower stacjonarny może być doskonałym narzędziem do osiągnięcia swoich celów treningowych, nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

To także rozwiązanie dla osób, które doświadczyły kontuzji kolana czy stawu biodrowego i szukają bezpieczniejszej alternatywy dla klasycznego roweru – w wersji stacjonarnej nie jest się tak narażonym na urazy, a stawy nie mają tak dużego obciążenia.

Zalety jazdy na rowerze indoor cycling

Jeśli zależy Ci na dobrym treningu kardio, to rower do indoor cyclingu pozwoli Ci zadbać o wzmocnienie pracy serca i wydolności układu krążenia. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi i redukcję ryzyka chorób serca.

Jednak to nie wszystko, bo w dużej mierze takie ćwiczenia mają także wpływ na mięśnie nóg — jazda, nawet jeśli w miejscu, pozwala zaangażować mięśnie czworogłowe uda, mięśnie łydek i mięśnie pośladków. Wzmocnienie tych partii poprawi wytrzymałość i siłę nóg.

Wśród zalet nie można pominąć także faktu, że regularne treningi mogą przyczynić się do spalania kalorii, a to z kolei przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia tego typu można wykonywać nawet w domu, ciesząc się przy tym audiobookiem lub serialem albo doglądając bawiące się dzieci, co stanowi świetny sposób na aktywność dla młodych rodziców.

Przygotuj się do wymagającej trasy rowerowej w domu

Jednak Indoor cycling to nie tylko zrzucanie kilogramów i sposób na aktywny relaks. W naszej ofercie dostępne są między innymi wysokiej klasy sprzęty treningowe, które pozwolą Ci utrzymać kondycję i cieszyć się jazdą także poza sezonem, a przy tym przygotować się do wymagających tras.

Wiele możliwości ustawień, jak i mierzenia parametrów będą Twoim dobrym przyjacielem podczas ćwiczeń. Rowery do indoor cyclingu IC2 – IC8 zostały wyprodukowane z myślą o sportowcach i będą stanowić wyzwanie, którego pokonanie sprawi Ci wiele frajdy!