fbpx

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.

Trening na rowerze stacjonarnym – Jaki rower treningowy wybrać?

Jeśli chcemy utrzymać formę, warto rozejrzeć się za kupnem rowerka treningowego, który dostarczy nam radości z jazdy w każdych warunkach pogodowych, w domowym zaciszu. 

Trening na rowerze stacjonarnym pomaga budować kondycję, poprawia ogólną sprawność organizmu, a także podnosi wydolność. Na rowerze stacjonarnym pracują uda, łydki oraz pośladki, do tego możemy zwiększać sobie opór w trakcie treningu i tym samym sprawiać, że staje się on bardziej intensywny. Bez wątpienia wybór roweru treningowego będzie świetnym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport od dawna oraz takich, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami i pragną spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i czuć się świetnie. 

Rower pionowy – zalety

Rower pionowy to rower, w którym  pedały znajdują się w linii siodełka. Jest to najwierniejsze odwzorowanie tradycyjnego roweru. Ten typ roweru jest bez wątpienia najczęściej wybieranym modelem treningowym. Po pierwsze jest on najbardziej znany, po drugie wybieramy go często do warunków domowych, ponieważ nie zabiera  zajmuje  zbyt wiele miejsca. Zalecany jest osobom z problemami kardiologicznymi lub problemami układu krążenia. Trening na takim sprzęcie podnosi wydolność organizmu, płuc, a także wzmacnia mięśnie ud i pośladków. Zdecydowanie jednak takie rowery nie są wskazane dla osób z problemami kręgosłupa. 

Rower pionowy może również być wykorzystywany przy różnego rodzaju rehabilitacjach. Pozwala on na jazdę w pozycji prawie wyprostowanej, a pedały znajdują się w linii prostej pod siodełkiem.

Rowery treningowe do domu 

Codzienny trening na rowerze pionowym to doskonały sposób na aktywność dla zabieganych osób pragnących dbać o swoją kondycję. Rowery pionowe to standardowe wyposażenie każdej profesjonalnej siłowni. Jest to bowiem doskonały sposób na intensywną rozgrzewkę, trening interwałowy oraz spalanie dodatkowych kalorii po treningu siłowym. Profesjonalne rowery pionowe często posiadają komputery, które poza  gotowymi planami treningowymi mierzą również parametry naszego ciała. Pomiar tętna bardzo pomaga w dobraniu odpowiedniej intensywności codziennego treningu.

Rowery pionowe w sklepie Life Fitness

W sklepie internetowym Life Fitness znajdziemy duży wybór rowerów pionowych renomowanych marek. To właśnie firma Life Fitness jako pierwsza  na świecie wiele lat temu wprowadziła na rynek pierwszy rower treningowy wyposażony w komputer. Dlatego zaufaj wieloletniemu doświadczeniu i zamów swój idealny rower treningowy na stronie life-fitness.pl.

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualności
Bez kategorii
Odżywianie
Sprzęt i akcesoria
Trening cardio
Trening siłowy
Trening w domu