Trening z obciążeniem

Trening z obciążeniem - Informacje

Trening siłowy to jeden z chętniej wybieranych rodzajów aktywności, zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Wbrew powszechnie panującej opinii nie jest to sport przeznaczony wyłącznie dla panów. Panie również mogą ćwiczyć z różnego rodzaju obciążeniami, modelując swoją sylwetkę, bez zbytniego budowania masy mięśniowej.

Co to jest trening z obciążeniem i na czym polega

Trening siłowy to rodzaj aktywności, polegającej na wykonywaniu ćwiczeń w oparciu o ciężar zewnętrzny. Ten rodzaj treningu mogą wykonywać zarówno osoby, którym zależy na budowaniu masy mięśniowej, jak i te, które chcą tylko spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i wymodelować ciało.

Podczas treningu wykonuje się ćwiczenia z wykorzystaniem różnych obciążeń – mogą to być hantle, sztangi czy liny. Trening z obciążeniem można wykonać zarówno na siłowni jak i w domu.

Trening siłowy – dlaczego warto

Trening siłowy z użyciem obciążeń pozwala pięknie wymodelować całą sylwetkę. Nie chodzi wcale o budowanie ogromnej masy mięśniowej. Odpowiednio dobrane akcesoria oraz ćwiczenia sprawią, że trening będzie równie skuteczny w redukcji tkanki tłuszczowej, co trening cardio.

Trening z użyciem obciążeń mocno podkręca metabolizm. Do zwiększonej przemiany materii dochodzi jeszcze po jego zakończeniu, w trakcie odpoczynku.

Trening siłowy wzmacnia stawy i kości. Sprawia, że stają się mocniejsze i sprawniejsze, przez co są mniej narażone na kontuzje i urazy. Ćwiczenia z obciążeniami są też ważnym elementem profilaktyki przeciwko osteoporozie.

Trening siłowy to idealny sposób na rozładowanie napięcia i stresu. Pozwala pozbyć się negatywnych emocji i zrelaksować się.

Ogromną zaletą treningu z obciążeniami jest to, że można go wykonać właściwie wszędzie. Nie trzeba kupować karnetu do siłowni, można ćwiczyć w domu czy w plenerze. Wystarczą odpowiednie akcesoria, które nie zajmą dużo miejsca, i które bez problemu można zabrać ze sobą na wakacje lub w dowolne miejsce.

Akcesoria do treningu z obciążeniem

Hantle – najpopularniejszy rodzaj obciążeń, do treningu siłowego. W Life Fitness znajdziecie hantle i całe zestawy hantli z różnym obciążeniem (od 1 do 10 kg). Pozwalają one na urozmaicenie treningu i stopniowe zwiększanie jego intensywności.

Sztangi – zestaw sztang dostępny w naszym sklepie umożliwia wykonanie szeregu zróżnicowanych ćwiczeń, od martwego ciągu, przez wyciskanie po wiosłowanie sztangą. To idealny zestaw do każdej, domowej siłowni.

Cross Core – zestaw akcesoriów – linek, karabinków, uchwytów niezbędnych do ćwiczeń siłowych, ale również treningu cardio i treningu wytrzymałościowego. Daje szerokie możliwości treningowe. Nie zajmuje dużo miejsca, można ćwiczyć z nim w domu i zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sprzętu i akcesoriów do treningu siłowego. W razie pytań lub wątpliwości chętnie pomożemy w doborze właściwego asortymentu. Mamy ogromne doświadczenie zarówno w pracy z klientami indywidualnymi jak i siłowniami i klubami fitness.