trening motoryczny

trening motoryczny - Informacje

Trening motoryczny

Trening motoryczny to rodzaj aktywności mającej na calu poprawę podstawowych zdolności motorycznych, takich jak: siła, szybkość, zwinność, wytrzymałość czy koordynacja. Treningi motoryczne pozwalają zmaksymalizować ogólną sprawność organizmu i zadbać o jego wszechstronny rozwój fizyczny. Będą idealnym uzupełnieniem treningów, skupiających się na konkretnej dyscyplinie, pozwalając na podnoszenie jego efektywności.

Dla kogo będzie odpowiedni trening motoryczny

Ta forma aktywności jest odpowiednia absolutnie dla każdego, komu zależy na utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i wysokiej sprawności organizmu. To idealne przygotowanie dla osób trenujących piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy inne dyscypliny sportowe. Trening motoryczny to również dobry rodzaj aktywności dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i chcą popracować nad ogólną sprawnością i umiejętnościami motorycznymi.

Trening motoryczny – dlaczego warto

Trening motoryczny jest nie tylko bardzo przyjemny, ale i efektywny. Pozwala znacząco poprawić ogólną sprawność całego organizmu, idealnie przygotowując ciało do uprawiania wybranej dyscypliny sportu i osiąganiu lepszych wyników. Trening motoryczny pozwala również uniknąć kontuzji i urazów. Może być stosowany jako element rozgrzewki przed właściwym treningiem, lub jako odrębna aktywność.

Trening motoryczny w domu

O dobrą formę można zadbać również w domu, a dzięki specjalnym przyrządom wykonać trening motoryczny na podobnym poziomie co w siłowni czy klubie fitness.

BlazePod

Idealny zestaw do treningu motorycznego. To przenośne platformy, sterowane zdalnie za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej. Dzięki kolorowemu podświetleniu platform w różnych sekwencjach pozwalają na doskonalenie podstawowych umiejętności motorycznych jak szybkość, czas reakcji, moc czy koordynacja ruchowa. Aplikacja umożliwia tworzenie autorskich treningów, a także korzystanie z wielu gotowych programów treningowych. BlazePod zajmują niewiele miejsca, dlatego idealnie sprawdzą się nawet w niewielkiej, domowej siłowni. Niewielki rozmiar pozwala też na ich zabranie i wykonanie treningu w plenerze czy podczas wakacyjnego wyjazdu. BlazePod dostępny jest w różnych wariantach, pozwalając na wykonanie treningu samodzielnie, lub w grupie, z wykorzystaniem elementu rywalizacji. Idealny dla każdego, kto chce podnieść swoją sprawność motoryczną.

Interaktywne lustro do treningu

Innowacyjne urządzenie, wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość dla jeszcze lepszych efektów treningowych. To rodzaj interaktywnego, osobistego trenera, który zadba o efektywność i bezpieczeństwo ćwiczeń w domu, korygując błędy i udzielając wskazówek. Interaktywne lustro treningowe oferuje ponad 150 gotowych programów, o różnej intensywności i stopniu trudności. Idealnie sprawdzi się do rozgrzewki, treningu cardio, kognitywnego czy sesji jogi, a także treningu motorycznego, pozwalając na poprawę kluczowych parametrów jak czas reakcji, szybkość czy moc.