trening sportowy

trening sportowy - Informacje

Trening sportowy

Trening sportowy to trwający wiele lat proces, mający na celu naukę i doskonalenie techniki danej dyscypliny. To wszelkie działania podejmowane regularnie i systematycznie, mające na celu pogłębianie wiedzy na temat konkretnej dyscypliny i osiąganie w niej maksymalnie najlepszych efektów.

Rodzaje treningu sportowego

Trening siłowy – rozbudowuje i wzmacnia mięsnie, buduje wytrzymałość siłową

Trening cardio – trening wytrzymałościowy, pobudzający serce do szybszej pracy,

Trening fitness – ma formę gimnastyki, pomaga wymodelować sylwetkę,

Trening funkcjonalny – polega na wykonywaniu prostych ruchów przy dużej intensywności,

Trening aerobowy – intensywne ćwiczenia wykonywane w stałym tempie,

Trening interwałowy – polega na wykonywaniu ćwiczeń o zmiennej intensywności,

Trening ABS – krótki i intensywny trening skupiający się rozbudowie dolnych i górnych mięśni brzucha.

Trening sportowy w domu

By regularnie trenować wcale nie trzeba chodzić do siłowni czy klubu fitness. Coraz więcej osób decyduje się na ćwiczenia w domu. Mając nawet niewielką przestrzeń można skutecznie dbać o dobrą formę i realizować wyznaczone cele. W myśl zasady, że zły trening to ten, którego nie zrobiłeś już teraz sprawdź jak możesz ćwiczyć w domowym zaciszu.

Do prostych treningów wystarczy mata i hantle. Do bardziej zaawansowanych ćwiczeń przyda się profesjonalny sprzęt sportowy.

W naszym sklepie znajdziecie wysokiej klasy urządzenia do ćwiczeń, które pozwolą Wam stworzyć wymarzoną, domową siłownię.

Polecamy w szczególności:

Drabinki do ćwiczeń – uniwersalny przyrząd, który zadowoli zarówno początkujących jak i doświadczonych sportowców. Pozwalają wykonywać wiele różnorodnych ćwiczeń kalistenicznych, wykorzystujących ciężar własnego ciała. Drabinki to również idealny przyrząd do ćwiczeń dla dzieci, pozwalający rozwijać ich motorykę i ogólną sprawność. Zaletą drabinek do ćwiczeń jest niska cena i to, że zajmują niewiele miejsca. Z powodzeniem można je zamontować nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Poręcze do ćwiczeń – idealne dla osób zaczynających przygodę z treningiem siłowym. Pozwalają wzmacniać ogólną sprawność przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała. To prosta konstrukcja umożliwia trenowanie różnych partii mięśniowych, w szczególności mięśni klatki piersiowej, brzucha oraz ramion. W naszym asortymencie znajdziecie poręcze do ćwiczeń, montowane do drabinek, które mogą być ustawiane w dwóch pozycjach – do podnoszenia nóg lub w pozycji odwróconej – jako uchwyt pod sztangę.

Drążki do podciągania – również montowane do drabinki, na stałe. Podciąganie na drążku to jedno z podstawowych ćwiczeń każdego treningu siłowego. Jest proste i bez problemu można wykonywać je w domu. Oferowane przez nas drążki do podciągania wyposażone są w dodatkowe uchwyty, umożliwiające wykonywanie treningów z różnym ułożeniem i rozstawieniem rąk. Nasze metalowe drążki do podciągania to idealne narzędzia do wykonania treningu wzmacniającego mięsnie pleców, ramion, barków, bicepsu, tricepsu czy brzucha.

Ławki do ćwiczeń – te niewielkie urządzenia pozwalają wzmocnić partie mięśniowe całego ciała. W Life-Fitness znajdziecie różne modele ławeczek, dostosowane do Waszych indywidualnych wymagań. Wszystkie wykonane są z solidnych i trwałych materiałów wysokiej jakości, gwarantując długą żywotność i maksimum komfortu w czasie treningu.