Bieżnia domowa – co warto wiedzieć przed zakupem

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed zakupem bieżni do domu

Bieżnia domowa – ile kosztuje?

Bieżnia domowa – jeśli szukasz jej w Internecie, zapewne wyskakuje Ci dużo wyników wyszukiwania. Założenie jakiegoś budżetu to dobry punkt wyjścia, ale jeśli zależy Ci na jakości, zalecamy elastyczne podejście do ceny. Prawda jest taka, że dostaniesz dokładnie to, za co zapłacisz. Rynek domowego sprzętu fitness jest bardzo konkurencyjny, dlatego sklepy sprzętowe nie będą zawyżały cen, bo nie utrzymają się na rynku. Najtańsze będą oczywiście bieżnie dla początkujących, którzy zamierzają na nich spacerować lub uprawiać jogging. Jeśli chcesz znaleźć wysokiej klasy bieżnię domową do intensywnego użytkowania to musisz się przygotować na wydatek minimum około 6000 złotych.

Waga użytkownika ma znaczenie
Ogólna zasada przy wyborze bieżni domowej jest taka, by wybrać bieżnię o maksymalnej wadze użytkownika o 20 kg niż najcięższy użytkownik. Pomoże Ci to maksymalnie wykorzystać inwestycję.

Bieżnia domowa do czego? – biegania, joggingu czy spacerowania?

Osoba, która chce trenować do maratonu, będzie potrzebować innej bieżni niż osoba początkująca, która będzie głównie na bieżni spacerować.

Jeśli planujesz biegać lub wykonywać sprinty, poszukaj bieżni o maksymalnej prędkości 18-20 km na godzinę lub wyższej. Wyższa prędkość w zakresie 22-25 km/h dostępna jest bieżniach komercyjnych lub półkomercyjnych ( do klubów fitness). Drugi istotny czynnik to pas bieżni – zwróć uwagę na parametry powierzchni biegowej – powinna mieć około 150cm x 50 cm (długość x szerokość).

Jeśli chcesz biegać interwały na bieżni, poszukaj bieżni z silnikiem prądu przemiennego. Z reguły lepiej reagują na zmiany prędkości niż silniki prądu stałego. Jeśli po prostu planujesz chodzić, możesz zadowolić się dobrą bieżnią do z mniejszą prędkością maksymalną i krótszym pasem biegowym.

Bieżnia domowa – ile miejsca zajmuje?
Czy przeznaczyłeś jaką powierzchnię na bieżnię (domową siłownię), czy postawisz ją w salonie lub sypialni? Jeśli masz dużo miejsca, nie będziesz potrzebować bieżni o kompaktowej budowie lub bieżni składanej. Jeśli jednak miejsca masz niewiele, rozważ zakup składanej bieżni. Przeanalizuj całkowitą szerokość i długość bieżni, zrób kilka pomiarów, aby upewnić się, że bez problemu zmieści się w Twoim domu.

Amortyzacja i bezpieczeństwo treningu
Przy intensywnym treningu biegowym na bieżni domowej, warto wziąć pod uwagę też takie parametry jak amortyzacja, czyli ochrona stawów. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie bieżnia domowa ma wbudowany system amortyzatorów.

Trening na bieżni domowej – monitorowanie postępów treningowych

Większość producentów oferuje obecnie kompatybilność aplikacji lub oprogramowania dla bieżni za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. Niektóre firmy oferują bezpłatne korzystanie ze swojego dedykowanego oprogramowania. Jeśli chcesz śledzić postępy treningowe, upewnij się czy wybrana przez Ciebie bieżnia ma taką funkcjonalność.

Jaka jest gwarancja producenta i reakcja serwisu?
To temat rzeka. Dokładnie przeanalizuj i poczytaj też opinie o producencie, czy przestrzega gwarancji. Upewnij się też jak wygląda reakcja serwisu w razie ewentualnej usterki, jak długo trzeba będzie czekać na naprawę itd. To może Ci się wydawać nieistotne na początku….

Jaka jest polityka zwrotów ?
Nikt nie kupuje bieżni z zamiarem jej zwrotu, ale znajomość polityki zwrotów z wyprzedzeniem może pomóc w wyborze miejsca zakupu bieżni. Warto zapoznać się z polityką zwrotów i obliczenie podanych opłat z góry przed zakupem.

Sprawdź ofertę bieżni domowych w naszym sklepie . Chętnie doradzimy wybór najlepszej dla Ciebie.

0 komentarzy

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...