Indoor cycling – porady dla początkujących

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z trenowaniem na rowerze stacjonarnym? W takim poszerz swoją wiedzę na temat indoor cycling – poznaj nasze porady dla początkujących, a dowiesz się, jak należy przygotować się do takich zajęć i co trzeba o nich wiedzieć. Wiele osób decyduje się na ćwiczenia z instruktorem, które zwykle odbywają się w dużych grupach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by kupić własny rower i uprawiać tę formę aktywności w swoim domu. Polecaną poradą dla początkujących jest włączenie nagrania z trenerem, który będzie w odpowiednich momentach informować, co należy teraz robić.

Wszystko, co musisz wiedzieć o indoor cyclingu

Aktywność ta polega na jeździe na specjalnym rowerze. W tym miejscu warto wskazać różnice między sprzętem spinningowym a stacjonarnym, takie jak inne ustawienie kierownicy, możliwość regulacji sztycy siodełkowej i kierownicy w dwóch płaszczyznach, a także opcja jazdy na stojąco.

Indoor cycling zwykle odbywa się w towarzystwie dynamicznej muzyki, a w trakcie treningu dochodzi do częstych zmian tempa, pozycji i intensywności ćwiczeń. Najważniejsza porada dla początkujących brzmi: przygotuj się na wysiłek. Oczywiście nie trzeba (ani nie powinno się) wykonywać treningu ponad własne siły, ale jest to dość wymagająca aktywność fizyczna.

Dowiedz się więcej o indoor cyclingu już dziś!

Ułatwieniem jazdy na rowerze może okazać się aplikacja ICG. Dzięki niej można zaplanować trening, jako że bazuje ona na indywidualnej wartości Funkcjonalnej mocy Progowej lub maksymalnym tętnie. Wartości są sygnalizowane konkretnymi kolorami, co pomaga zorientować się w intensywności ćwiczeń. Warto pobrać tę aplikację na swoje urządzenie mobilne i przekonać się, jak wpłynie na jazdę na rowerze.

Jesteś początkującym entuzjastą indoor cyclingu? W takim razie miej na uwadze kolejną ważną poradę – pamiętaj o rozgrzewce! Przed przystąpieniem do jazdy musisz rozciągnąć najważniejsze partie mięśniowe oraz przygotować organizm do wysiłku. Dzięki temu unikniesz ryzyka kontuzji, a trening przebiegnie bez utrudnień. Rozgrzewka powinna być obowiązkowym nawykiem przy każdej aktywności fizycznej, więc miej na uwadze tę poradę.

Indoor cycling – jakie niesie korzyści?

Ten rodzaj treningu polecany jest osobom szukającym intensywnej aktywności fizycznej, która nie obciąży stawów. Zalety indoor cyclingu, dzięki którym ma przewagę nad zwykłym rowerem stacjonarnym, to m.in. poprawa ogólnej wydolności organizmu i kondycji oraz wzmocnienie układu kostnego. Początkujący entuzjaści, szukający porad, powinni także wiedzieć, że dzięki takim zajęciom można doprowadzić do szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Treningi na rowerze stacjonarnym sprzyjają też poprawie jędrności skóry, rzeźbieniu mięśni łydek, ud oraz pośladków.

Warto mieć na uwadze fakt, że indoor cycling niesie za sobą niewielkie ryzyko kontuzji. Dzięki temu sprawdzi się dla początkujących osób zainteresowanych treningami zwiększającymi wydolność organizmu i pozwalającymi na szybką utratę wagi.

Porady dla początkujących entuzjastów indoor cyclingu

Przed rozpoczęciem tego rodzaju aktywności należy poznać porady dla początkujących. Decydując się na indoor cycling, warto mieć przy sobie ręcznik do wycierania potu i butelkę wody. Taki trening zwykle jest dość intensywny i wymaga znacznego wysiłku. Należy więc zadbać o nawodnienie organizmu i osobisty komfort.

Istotną sprawą jest też właściwy strój. Jeśli jesteś początkującą osobą, nie musisz kupować specjalistycznej odzieży sportowej. Najważniejsza porada jest taka, aby zadbać o własną wygodę. Postaw więc na lekki strój zapewniający swobodę ruchów. Warto mieć też rękawiczki, by uniknąć nieprzyjemnych otarć dłoni i zapewnić stabilny uchwyt kierownicy. Do indoor cyclingu najlepiej sprawdzą się buty sportowe z twardą podeszwą.

Rozpocznij swoją przygodę z indoor cyclingiem

Niski poziom trudności i liczne zalety płynące z uprawiania tej aktywności sprawiają, że indoor cycling to świetny wybór dla początkujących sportowców, którym zależy na intensywnych treningach. Nie są wymagane specjalistyczne umiejętności i przygotowania. Wystarczy mieć na uwadze porady przedstawione w artykule. Jeśli chcesz przeprowadzać treningi w swoim domu, możesz zaopatrzyć się we własny rower do indoor cyclingu. Taki sprzęt dostępny jest w Globalbefit w kilku wariantach – np. IC2, IC5 czy IC8 Power Trainer marki ICG.

Odwiedź sklep online i wybierz najlepszy model!

0 Comments

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...