Jak się zmotywować do treningu w nowym roku i zadbać o zdrowie ?

Zbliża się koniec roku, a to oznacza – postanowienia noworoczne czas zacząć spisywać! Wielu z nas podejmie decyzje dotyczące regularnego uprawiania aktywności fizycznej. Trudno nam czasem wytrwać w naszych postanowieniach, zwłaszcza jeśli brakuje odpowiedniej motywacji. A ta może się różnić, w zależności od naszego temperamentu i doświadczenia ze sportem. Co więc zrobić, aby udało się zrealizować wszystkie założenia?

Metoda WOOP – bliżej do celu

Czy słyszeliście o metodzie WOOP? Wiele badań wskazuje, że jest to bardzo skuteczny sposób i pomoże Wam zrealizować obrane cele. Na czym więc polega: najkrócej rzecz ujmując na planowaniu i przewidywaniu różnych przeciwności i przeszkód na drodze do sukcesu. WOOP to z angielskiego W (wish) – cel O (outcome) – wynik O (obstacle) – przeszkoda P (plan) – plan. Chcecie dowiedzieć się więcej?. Poszukajcie w Internecie tego hasła. Możecie też więcej poczytać na ten temat tutaj.

Postanowienia noworoczne – karnet na siłownię

Dzisiaj hasło fitness to zdrowie nikogo nie dziwi. Dla wielu osób to właśnie siłownie są najlepszym miejscem do tego, aby zacząć trenować, a następnie utrzymać zapał. Jeżeli wiemy więc, że inspirujące jest dla nas przebywanie wśród innych fanów aktywności fizycznej i korzystanie z innowacyjnych urządzeń takich jak orbitreki, albo profesjonalne rowery ICG IC8 – to rozwiązanie dla nas. Dodatkowym motywatorem może być wynajęcie trenera personalnego lub wspólne treningi z doświadczonymi bliskimi.

Dobre wyposażenie jest istotne z perspektywy każdego sportowca. Dzięki niemu wykonywanie ćwiczeń staje się o wiele efektywniejsze, zwłaszcza jeśli stawiamy na trening cardio. Obecnie nawet w niewielkich siłowniach można zobaczyć profesjonalne i wydajne maszyny, np. bieżnie LifeSpan z serii TR7000i, które pozwalają na monitorowanie aktywności. Szereg dodatkowych usprawnień w tego typu urządzeniach, w tym Bluetooth czy wgrane plany treningowe sprawiają, że nawet osoby początkujące z powodzeniem rozpoczną bieganie w domu.

Ćwiczenia w domowym zaciszu

Jednak nie każdy dobrze się czuje, trenując wśród innych. Dlatego dobrą motywacją w przypadku osób preferujących domowe ćwiczenia, będzie stworzenie swojej własnej miniaturowej siłowni. Jeżeli tylko warunki mieszkaniowe nam na to pozwalają, można zainwestować w kilka różnych urządzeń. Jeśli jednak mamy miejsce tylko na jedno urządzenie, warto wybrać takie, które pozwala na kompleksowy trening wielu partii mięśni, np. jeden z wioślarzy wodnych marki FDF, takich jak estetyczny model Apollo Plus. Dzięki wykorzystaniu w jego konstrukcji drewna stanowi prawdziwą ozdobę wnętrza bez uszczerbku na funkcjonalności.

Dla tych, którzy szukają rozwiązania dla całej rodziny stworzono zupełnie odmienny rodzaj produktów działających motywująco. Jednym z nich jest interaktywne lustro treningowe FITTAR. Model COMPACT ma bardzo niewielkie rozmiary, wymaga jedynie postawienia w wybranym miejscu i podłączenia do zasilania. Rozwiązanie to wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, kamerę 3D oraz oprogramowanie z setkami wgranych treningów, aby zachęcić użytkowników do ćwiczeń jednej z popularnych dyscyplin, jednocześnie gwarantując przy tym doskonałą rozrywkę.

Postanowienia noworoczne – zwiększ motywację dzięki akcesoriom do ćwiczeń

Niezależnie od tego, czy nasze postanowienie noworoczne dotyczy treningów na siłowni, czy w domu, możemy skorzystać z licznych akcesoriów dla osób uprawiających sport. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, aby nie tracić zapału, jest stałe kontrolowanie postępów. Najłatwiej wykorzystać do tego monitory aktywności w formie opaski na rękę, lub paska na klatkę piersiową takie jak np. Myzone Mz-3. Niewielkie urządzenie daje wgląd w parametry dotyczące tętna, intensywności wysiłku, a także spalonych w jego trakcie kalorii. System motywacji w formie punktów za wysiłek i zmianę statusu Myzone sprawia, że to urządzenie sprawdza się zarówno w przypadku początkujących, jak i doświadczonych sportowców.

Dla tych chcących ćwiczyć w niemal dowolnym środowisku, którzy potrzebują dodatkowej motywacji i wyzwań, dobrym rozwiązaniem będzie przenośny system treningowy. Takie produkty znaleźć można w asortymencie marki BlazePod, świetnie sprawdzają się dla osób pracujących nad motoryką. Za pomocą sygnałów świetlnych system zachęca do szybkiego i dokładnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń, a do tego można go używać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Należy przy tym pamiętać, aby typ treningu oraz potrzebne akcesoria dobierać indywidualnie do swoich możliwości. Dzięki temu nie zniechęcimy się i nie tylko dotrzymamy postanowień noworocznych, ale też zbudujemy zdrowe nawyki.

Życzymy Wam Dobrej formy i dużo zdrowia w 2022!

0 komentarzy

Może to też Ciebie zainteresuje

Jak przebiec 5 km?

Jak przebiec 5 km?

Jak przebiec 5 km - z pamiętnika przeciętnego biegacza Jak przebiec 5 km? Nasi koledzy z Life Fitness, naszej głównej marki w ofercie podzielili się...