Jak się zmotywować do treningu w nowym roku i zadbać o zdrowie ?

Zbliża się koniec roku, a to oznacza – postanowienia noworoczne czas zacząć spisywać! Wielu z nas podejmie decyzje dotyczące regularnego uprawiania aktywności fizycznej. Trudno nam czasem wytrwać w naszych postanowieniach, zwłaszcza jeśli brakuje odpowiedniej motywacji. A ta może się różnić, w zależności od naszego temperamentu i doświadczenia ze sportem. Co więc zrobić, aby udało się zrealizować wszystkie założenia?

Metoda WOOP – bliżej do celu

Czy słyszeliście o metodzie WOOP? Wiele badań wskazuje, że jest to bardzo skuteczny sposób i pomoże Wam zrealizować obrane cele. Na czym więc polega: najkrócej rzecz ujmując na planowaniu i przewidywaniu różnych przeciwności i przeszkód na drodze do sukcesu. WOOP to z angielskiego W (wish) – cel O (outcome) – wynik O (obstacle) – przeszkoda P (plan) – plan. Chcecie dowiedzieć się więcej?. Poszukajcie w Internecie tego hasła. Możecie też więcej poczytać na ten temat tutaj.

Postanowienia noworoczne

Dzisiaj hasło fitness to zdrowie nikogo nie dziwi. Dla wielu osób to właśnie siłownie są najlepszym miejscem do tego, aby zacząć trenować, a następnie utrzymać zapał. Jeżeli wiemy więc, że inspirujące jest dla nas przebywanie wśród innych fanów aktywności fizycznej i korzystanie z innowacyjnych urządzeń takich jak orbitreki, albo profesjonalne rowery ICG IC8 – to rozwiązanie dla nas. Dodatkowym motywatorem może być wynajęcie trenera personalnego lub wspólne treningi z doświadczonymi bliskimi.

Dobre wyposażenie jest istotne z perspektywy każdego sportowca. Dzięki niemu wykonywanie ćwiczeń staje się o wiele efektywniejsze, zwłaszcza jeśli stawiamy na trening cardio. Obecnie nawet w niewielkich siłowniach można zobaczyć profesjonalne i wydajne maszyny, np. bieżnie LifeSpan z serii TR7000i, które pozwalają na monitorowanie aktywności. Szereg dodatkowych usprawnień w tego typu urządzeniach, w tym Bluetooth czy wgrane plany treningowe sprawiają, że nawet osoby początkujące z powodzeniem rozpoczną bieganie w domu.

Ćwiczenia w domowym zaciszu

Jednak nie każdy dobrze się czuje, trenując wśród innych. Dlatego dobrą motywacją w przypadku osób preferujących domowe ćwiczenia, będzie stworzenie swojej własnej miniaturowej siłowni. Jeżeli tylko warunki mieszkaniowe nam na to pozwalają, można zainwestować w kilka różnych urządzeń. Jeśli jednak mamy miejsce tylko na jedno urządzenie, warto wybrać takie, które pozwala na kompleksowy trening wielu partii mięśni, np. jeden z wioślarzy wodnych marki FDF, takich jak estetyczny model Apollo Plus. Dzięki wykorzystaniu w jego konstrukcji drewna stanowi prawdziwą ozdobę wnętrza bez uszczerbku na funkcjonalności.

Dla tych, którzy szukają rozwiązania dla całej rodziny stworzono zupełnie odmienny rodzaj produktów działających motywująco. Jednym z nich jest interaktywne lustro treningowe FITTAR. Model COMPACT ma bardzo niewielkie rozmiary, wymaga jedynie postawienia w wybranym miejscu i podłączenia do zasilania. Rozwiązanie to wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, kamerę 3D oraz oprogramowanie z setkami wgranych treningów, aby zachęcić użytkowników do ćwiczeń jednej z popularnych dyscyplin, jednocześnie gwarantując przy tym doskonałą rozrywkę.

Postanowienia noworoczne – zwiększ motywację dzięki akcesoriom do ćwiczeń

Niezależnie od tego, czy nasze postanowienie noworoczne dotyczy treningów na siłowni, czy w domu, możemy skorzystać z licznych akcesoriów dla osób uprawiających sport. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, aby nie tracić zapału, jest stałe kontrolowanie postępów. Najłatwiej wykorzystać do tego monitory aktywności w formie opaski na rękę, lub paska na klatkę piersiową takie jak np. Myzone Mz-3. Niewielkie urządzenie daje wgląd w parametry dotyczące tętna, intensywności wysiłku, a także spalonych w jego trakcie kalorii. System motywacji w formie punktów za wysiłek i zmianę statusu Myzone sprawia, że to urządzenie sprawdza się zarówno w przypadku początkujących, jak i doświadczonych sportowców.

Dla tych chcących ćwiczyć w niemal dowolnym środowisku, którzy potrzebują dodatkowej motywacji i wyzwań, dobrym rozwiązaniem będzie przenośny system treningowy. Takie produkty znaleźć można w asortymencie marki BlazePod, świetnie sprawdzają się dla osób pracujących nad motoryką. Za pomocą sygnałów świetlnych system zachęca do szybkiego i dokładnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń, a do tego można go używać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Należy przy tym pamiętać, aby typ treningu oraz potrzebne akcesoria dobierać indywidualnie do swoich możliwości. Dzięki temu nie zniechęcimy się i nie tylko dotrzymamy postanowień noworocznych, ale też zbudujemy zdrowe nawyki.

Życzymy Wam Dobrej formy i dużo zdrowia w 2022!

0 komentarzy

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...