Siłownia w hotelu– grupa docelowa i metraż

Siłownia w hotelu – w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę nie tylko na dostępny metraż, ale również określmy grupę docelową. A następnie dopasujmy strefę fitness do profilu gościa. Skorzystajmy z usług konsultanta zajmującego się wyposażaniem siłowni w hotelach. Przedstawiciel handlowy Globalbefit podpowie, jak połączyć główny przekaz marki hotelu z aktualnymi trendami fitness. W tym np. chęć bycia online i możliwości monitorowania postępów treningowych.

Siłownia w hotelu - wyposażenie

Centrum fitness w hotelu – podstawowe wyposażenie

W zależności od zdefiniowanej grupy docelowej, dostępnego miejsca i budżetu możemy strefę fitness w hotelu zaplanować na różne sposoby. Jeśli dysponujemy małą powierzchnią stwórzmy samą strefę cardio, lub uzupełnijmy ją o wielofunkcyjne urządzenie do treningu funkcjonalnego. Warto też pomyśleć o kameralnej strefie wolnych ciężarów z ławeczką i zestawem hantli. Przy większej powierzchni, możliwości wyposażenia profesjonalnej strefy fitness są tak naprawdę nieograniczone. Poza tym, warto mieć na uwadze, że coraz więcej polskich hoteli przyciąga gości oferując również specjalne pakiety pobytowe pod kątem konkretnych dyscyplin sportowych jak triatlon czy bieganie. Wykorzystują w tym celu strefę wellness & spa, fit menu oraz siłownię.  Obserwując siłownie hotelowe można wyróżnić trzy ich rodzaje pod względem powierzchni:

  • małe 15-40 mkw.
  • średnie 41-80 mkw.
  • duże, powyżej 80mkw.
Interaktywne lustro fitness do hotelu

Siłownia w hotelu to także dodatkowe źródło przychodów 

Zachęcająca do treningu, profesjonalnie wyposażona i atrakcyjna wizualnie siłownia to tylko jedna strona medalu. Jeśli obiekt ma duże obłożenie, a goście korzystają z dobrze rozplanowanej strefy fitness, wówczas warto wprowadzić dwa źródła przychodu: trening personalny oraz kameralne zajęcia grupowe. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do oferty interaktywnego lustra FITTAR – które można wstawić do hotelowej siłowni, pokoju hotelowego.  Inspirująca do treningu siłownia w hotelu, dostarczająca niezapomnianych przeżyć, może stać się bardzo mocnym punktem Państwa obiektu.

Skontaktuj się z nami m.zapasnik@globalbefit.com

0 Comments

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...