sprzęt siłowy do domu

sprzęt siłowy do domu - Informacje

Przez długi czas trening siłowy kojarzony był głównie z kulturystami czy osobami uprawiającymi sport zawodowo. Ostatnio jego popularność rośnie i coraz chętniej uprawiają go tzw. amatorzy, którym niekoniecznie zależy na szybkim budowaniu muskultaury. Trening oporowy wybiera również coraz więcej kobiet. Pozwala on bowiem pięknie modelować sylwetkę, ujędrnić ciało i popracować nad dolnymi partiami ciała takimi jak brzuch, uda, pośladki.

Trening siłowy ma szereg zalet, wpływa bowiem na kondycję całego organizmu, zwłaszcza na układ krążenia, pracę jelit, poziom cukru czy cholesterolu. W zależności od obranych celów pozwala wysmuklić i ujędrnić ciało lub zbudować masę mięśniową, dając zadowalające efekty wizualne.

Trening siłowy w domu

Ten rodzaj treningu można wykonywać na siłowni, ale równie dobrze w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt sportowy. Przyrządów do ćwiczeń siłowych jest sporo. Dzięki temu treningi mogą być zróżnicowane. Wybierając dobrej jakości przyrządy do ćwiczeń można w prosty sposób stworzyć profesjonalną przestrzeń treningową we własnym domu czy mieszkaniu. Warto dopasować go do rodzaju ćwiczeń jakie chcemy wykonywać oraz możliwości przestrzennych.

Trening siłowy w domu – jaki sprzęt wybrać

Metalowe drążki do podciągania

Przeznaczone przede wszystkim do treningu górnych partii mięśniowych, daje wiele możliwości ćwiczeń z własnym obciążeniem.

Poręcze do ćwiczeń

Również mogą być wykorzystywane na wiele sposób. Sprawdzą się zarówno przy rozgrzewce, jak i treningu nóg oraz górnych partii. Mogą być ustawione w dwóch pozycjach – do podnoszenia nóg lub jako uchwyt pod sztangę.

Ławki do ćwiczeń

Pozwalają angażować różne partie mięśni, wzmacniając je i modelując. Ćwiczenia z ławką pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy, wzmacniając kręgosłup.

Hantle – są właściwie podstawowym przyrządem w treningu siłowym. Zajmują niewiele miejsca, a świetnie pomagają w kształtowaniu muskulatury ramion. Nawet niewielkie obciążenia pozwolą zwiększyć intensywność treningu i uczyć go skuteczniejszym. W naszym sklepie znajdziecie hantle regulowane, które można dopasować do indywidualnych oczekiwań. Różne obciążenia sprawiają, że to świetne narzędzie zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych osób.

Sprzęt do ćwiczeń siłowych dla dzieci

Dzieci również mogą wykonywać ćwiczenia siłowe, które wzmocnią ich ciało i poprawią ogólną sprawność fizyczną. Na początek idealne będą akcesoria do samodzielnego montażu, drewniane koła gimnastyczne oraz liny do wspinania z huśtawką. Będą fajnym wyposażeniem pokoju aktywnego malucha.

Sprzęt do ćwiczeń siłowych Life Fitness

W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór przyrządów do ćwiczeń siłowych. Dzięki nim możecie wykonać profesjonalny trening w zaciszu swojego domu lub mieszkania. Oferujemy wyłącznie sprzęt najwyższej jakości, renomowanych producentów. Gwarantujemy fachową pomoc i doradztwo na każdym etapie współpracy. Gorąco zachęcamy do kontaktu.