trening dla dzieci w domu

trening dla dzieci w domu - Informacje

Trening dla dzieci w domu

Aktywność fizyczna odgrywa u dzieci ogromną rolę. Jest nie tylko sposobem na ciekawe spędzenia czasu, ale również zapobiega problemom z nadwagą, zwiększa wydolność organizmu i kształtuje kondycję fizyczną. Regularne uprawianie sportu wspomaga koncentrację i ułatwia naukę w szkole. Sport to również najlepszy sposób na rozładowanie energii jaka drzemie w dzieciach. Pogoda i okoliczności nie zawsze pozwalają na aktywność na świeżym powietrzu czy w siłowni. Mając sprzęt sportowy od Life Fitness możecie stworzyć swoim dzieciom mini siłownię i salę gimnastyczną we własnym domu.

Bezpieczne ćwiczenia dla dzieci

Jak w każdym treningu, tak i w przypadku dzieci, kluczowe jest bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Urządzając mini domową siłownię czy kącik do ćwiczeń warto zorganizować ją tak by dzieci mogły bez ryzyka korzystać z aktywności ruchowej. Kluczowy jest wybór miejsca – najlepiej takiego, gdzie dziecko nie będzie zahaczać podczas treningu o zabawki czy meble. Nie trzeba dysponować bardzo dużym metrażem, do wykonania prostych ćwiczeń wystarczy naprawdę niewielka przestrzeń. Taka mini siłownia domowa to dla dzieci świetna okazja do doskonalenia swojej formy poza lekcjami w-f, a także skuteczny sposób na odciągnięcie ich od telewizora czy komputera.

Sprzęt sportowy do domowej siłowni dla dzieci

Drabinki gimnastyczne

To idealne wyposażenie domowej mini siłowni dla dzieci. Zajmują niewiele miejsca, a dają szereg możliwości. W Life Fitness znajdziecie drabinki gimnastyczne o udźwigu do 120 kg. Dzięki temu może z nich korzystać zarówno starsze rodzeństwo, a także rodzice. Wykonane są z drewna bukowego, są nie tylko bardzo stabilne i trwałe, ale spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Drabinki gimnastyczne będą idealne dla dzieciaków, które uwielbiają się wspinać i podciągać. Dzięki dodatkowym akcesoriom można jeszcze urozmaicić trening na drabince. W naszym sklepie znajdziecie akcesoria do drabinek: drewnianą huśtawkę, drewniane kółka oraz bawełnianą linę. Dzięki nim można idealnie połączyć trening z zabawą.

BlazePod Trainer

To innowacyjne urządzenie do treningu zwinnościowo-szybkościowego. Idealne dla małych piłkarzy, koszykarzy oraz pozostałych miłośników aktywności. Pomaga trenować czas reakcji oraz szybkość, które są istotne zarówno w treningach grupowych jak i indywidualnych. Ogromną zaletą jest niewielki rozmiar platform, które można przechowywać w dowolnym miejscu, jak również szereg możliwości ich wykorzystania. Dzięki specjalnym przyssawkom mogą być umieszczane na podłodze, na drabince czy worku treningowym. Sterowanie platformami odbywać się za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji. Umożliwia ona tworzenie własnych programów treningowych lub korzystanie z gotowanej bazy ćwiczeń. BlazePod dostępny jest w różnych wariantach, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że można go zabrać ze sobą np. na wakacje lub trening w plenerze. To fajny sposób na rodzinną aktywność z elementami rywalizacji.