trening fitness

trening fitness - Informacje

Trening fitness

To jedna z najbardziej uniwersalnych i popularnych form aktywności. Cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, a także seniorów. Trening fitness mogą wykonywać również kobiety w ciąży. Jest różnorodny i daje szerokie pole możliwości. Można go wykonać właściwie wszędzie, zarówno w klubie fitness, jak i na świeżym powietrzu oraz w domu.

Na czym polega trening fitness

Ten rodzaj treningu niejedno ma imię. Określeniem tym nazywa się różne rodzaje aktywności, począwszy od aerobiku, przez ćwiczenia spalające tłuszcz, pilates, jogę, a skończywszy na zumbie i aquafitnessie. Jego wszechstronność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ten rodzaj treningu nie jest związany z rywalizacją. Nie ma tu wyścigu o najlepszy wynik. Każdy kto ćwiczy przybliża się do tego by stać się fit – co w języku angielskim oznacza być w dobrej formie. Regularne ćwiczenia w połączeniu ze zbilansowaną dietą pozwalają uzyskać bardzo zadowalające efekty w postaci utraty kilogramów, wymodelowania ciała czy poprawy ogólnej kondycji organizmu.

Jak zrobić trening fitness w domu

Trening fitness ma społeczny charakter, najczęściej wykonywany jest w grupach, które sprzyjają nawiązywaniu relacji z osobami o podobnych zainteresowaniach. Jednak z powodzeniem może być również wykonywany w zaciszu domowym.

Trening fitness nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Najczęściej wystarczy wygodna mata i sportowa odzież. Mogą też przydać się hantle, które będą świetnym urozmaiceniem każdej sesji fitness.

W naszym sklepie znajdziecie hantle poliuretanowe, wysokiej jakości. Są regulowane, niezwykle wytrzymałe i stabilne. Dostępne również w zestawach z wygodnym stojakiem, pozwalającym na ich estetyczne przechowywanie.

Do zwiększenia efektywności treningu fitness polecamy również interaktywne lustro do treningu. Jeśli nie lubisz ćwiczyć w pojedynkę, to nowatorskie rozwiązanie Ci się spodoba. Lustro pozwala wykonać dowolny rodzaj treningu, na wybranym poziomie zaawansowania. Wirtualny trener czuwa nad prawidłowością wykonywanych ćwiczeń oraz dopinguje do wysiłku.

BlazePod Trainer to kolejne „urządzenie”, które pozwoli urozmaicić domowy trening fitness. To zestaw interaktywnych platform, zarządzanych z poziomu mobilnej aplikacji. Dzięki wysyłanym wskazówkom wizualnym pozwala zwiększyć efektywność niemal każdego treningu, poprawić szybkość i czas reakcji.

Jeśli ćwicząc w domu chcesz dokładnie monitorować swoją aktywność w czasie rzeczywistym polecamy Myzone MZ-3. Dzięki niemu każdy trening zostanie zapisany i w każdej chwili masz dostęp do pełnej historii. Myzone pomoże Ci osiągnąć założone cele, a także zmotywuje do treningu. Dzięki niemu masz dostęp do szczegółowych danych o treningu, w momencie jego wykonywania.

Mamy nadzieję, że nasz sprzęt sportowy pozwoli Ci osiągnąć założone cele i uczynić każdy trening przyjemniejszym i jeszcze bardziej efektywnym.