Trenuj z mocą, co to znaczy?

Wielu z nas nie słyszało w ogóle o treningu opartym na mocy. To bardzo ważny parametr stosowany w sporcie wyczynowym. W rowerach do indoor cyclingu ICG powiązano intensywności treningu z konkretnym kolorem. Dlatego kolory w unikalnym systemie Coach By Color®, ułatwiają odczyt wyświetlanych wartości, ale też zawierają w sobie element zabawy. Coach By Color® to przewodnik po intensywności treningu, wyświetlany w 5 kolorach ( przypisanych do konkretnych stref wysiłku). To rozwiązanie sprawi, że podkręcisz kondycję oraz prędkość na rowerze ICG.

Intensywność treningu oparta na mocy

Innymi słowy Coach by Color ® pokazuje indywidualną intensywności treningu, bazując na mocy (wbudowany miernik mocy) lub tętnie w 5 strefach treningowych oznaczonych odpowiednim kolorem ( białym, niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym) wyświetlanym na konsoli roweru WattRate ®. Bazuje na indywidualnej wartości FTP ( Functional Treshold Power – Funkcjonalna Moc Progowa), lub tętnie maksymalnym (HRmax). Trening oparty na mocy oraz tętnie to idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących.

Twój trener personalny  + aplikacja ICG App!

Pobierz aplikację na smartfona ICG App, zsynchronizuj z rowerem Life Fitness powered by ICG i monitoruj swoje wyniki i śledź postępy twojego domowego treningu.  Aplikacja ICG Training App umożliwia korzystanie z treningów Coach by Color®. W zależności od celu treningowego, można wybrać lub ułożyć spersonalizowany trening. Do wyboru jest 50 treningów. Podczas treningu indoor cycling , kolor na konsoli WattRate® Twojego roweru ICG musi się pokrywać z kolorem treningu wyświetlanym na smartfonie.  

Ściągnij ICG App, i przesyłaj  swoje dane przez Bluetooth z aplikacji  ICG® na konsole WattRate®, oraz zapisu i przechowuj w aplikacji parametry Twoich sesji treningowych. I daj nam znać jak Ci się trenuje!

Obejrzyj,  jak działa aplikacja ICG App.

0 komentarzy

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...