Jakie akcesoria przydadzą się podczas treningu w domowej siłowni?

Jakie akcesoria przydadzą się podczas treningów w domowej siłowni?

Stretching

Dziś przedstawiamy listę przyborów, dzięki którym Twój trening w domowym zaciszu będzie równie efektywny, jak sesja w klubie fitness. Skompletuj swój zestaw i daj z siebie wszystko!

Mata

Rozciąganie po treningu jest obowiązkowe, a specjalna mata do fitnessu lub jogi sprawdzi się tu lepiej, niż sama podłoga.

Wałek

Piankowe i gumowe wałki, tzw. rollery, od dłuższego czasu robią karierę i nie bez powodu. Pomagają rozmasować napięte mięśnie i powięzi po intensywnej sesji ćwiczeń.

Hantle

Regulowane hantle zamiast kilkudziesięciu par zwykłych

Zestaw hantli w domowej siłowni pozwoli na urozmaicenie treningów oraz dodanie dodatkowego obciążenia do ćwiczeń. Dobrym pomysłem są tutaj hantle regulowane – zamiast kilkunastu zestawów ciężarków o różnej wadze, kupujesz jedną parę hantli i wraz ze wzrostem siły regulujesz ustawienie ciężaru w hantli. Kompaktowe i pomysłowe w jednym!

Taśmy

Taśmy stanowić mogą alternatywę dla hantli lub dodatkową opcję podczas sesji. Trening z nimi jest wymagający dla wielu grup mięśni i pozwala na harmonijny ich rozwój. Dodatkowo pracujesz nad balansem i koncentracją.

Ławka

Ławeczka treningowa, szczególnie w wersji regulowanej, to doskonałe uzupełnienie treningu siłowego, gdy masz już hantle. Także Twoje mięśnie brzucha będę wdzięczne!

Skakanka

Skakanka - małe, wielkie narzędzie! Nie bez powodu skromna skakanka jest na wyposażeniu każdego klubu fitness i siłowni na świecie – nie dość, że pozwala spalać duże ilości kalorii, to jeszcze zmusza do pracy najważniejsze grupy mięśniowe: nogi, pośladki, ramiona i brzuch.

Bądźmy szczerzy: dobrze wyposażona domowa siłownia to niekoniecznie gadżety za setki czy tysiące złotych, a bardziej akcesoria, które – dobrze dobrane do potrzeb ćwiczącego – pomogą mu sprawnie osiągnąć jego cele treningowe i poczuć satysfakcję z wykonanej pracy. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...