bieżnia domowa zalety

Bieżnia domowa zalety – przyjrzymy się dlaczego warto zainwestować w bieżnię do domu. Niskie temperatury i szybkie zapadanie zmroku w okresie jesienno-zimowym nie sprzyjają aktywnościom fizycznym na świeżym powietrzu. Biegacze najdotkliwiej odczuwają zmiany związane z pogodą. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie alternatywy są w naszym zasięgu. Siłownie mogą nie gwarantować optymalnych warunków, a czasem w godzinach obłożenia można się nie dostać na ulubiony sprzęt. Dlatego dobrym pomysłem dla osób kochających biegać, jest bieżnia do domu.

Bieżnia domowa – same plusy

Ci z nas, którzy zaczęli biegać latem i wciągnęli się w ten sport, zapewne zastanawiają się, czy warto kupić bieżnię domową. Odpowiedź zależy od możliwości finansowych, ale przede wszystkim od tego, czy chcemy nadal rozwijać się w tej formie aktywności. Jeśli tak, warto zainwestować, aby nie utracić formy . Utrzymanie regularności treningów jest bowiem kluczowe, aby osiągać lepsze wyniki.

Same urządzenia dostępne są w wielu przedziałach cenowych. Dobrej jakości sprzęt do użytku domowego można znaleźć w cenie około 5000 zł. Na przykład bieżnia LifeSpan TR2000i, pozwala monitorować trening i ma wiele dodatkowych funkcjonalności, ułatwiających użytkowanie w domu. Kompatybilność tego typu urządzeń z aplikacjami mobilnymi pozwala natomiast stale śledzić postępy. Dostępne są również modele nieco droższe, z większą liczbę opcji treningowych łączności i rozbudowanymi opcjami rozrywki. Dowiedz się, co musisz wiedzieć przed zakupem bieżni domowej

bieżnia domowa korzyści

Bieżnia domowa – zalety dla biegaczy

Dla profesjonalistów, którzy trzymają się rygorystycznych planów treningowych bieżnia to również dobre rozwiązanie. Może w dokonały sposób uzupełniać ich trening. W takich sytuacjach wystarczająca może okazać się bieżnia ze średniej półki cenowej, taka jak np. LifeSpan TR5500i. Posiada wszelkie niezbędne funkcjonalności i dobrze sprawdzi się jako urozmaicenie ćwiczeń biegaczy. Może też posłużyć osobom uprawiającym profesjonalnie inne dyscypliny, które szukają sposobu na wprowadzenie do treningu elementów cardio.

Jednak optymalnym wyborem dla zawodowców są bieżnie z górnej półki. Dzięki nim wykorzystasz maksymalnie treningi w domu Taką maszyną jest bieżnia F3 Track Life Fitness. Ułatwia monitorować parametry i postępy treningowe, ma także opatentowany system amortyzacji, chroniący stawy. Sprawdza się zwłaszcza podczas intensywnych, regularnych i długotrwałych treningów.

Dlaczego warto mieć bieżnię w domu?

Możliwość trenowania pomimo niesprzyjającej pogody to tylko jedna z korzyści, jaką będziemy się cieszyć dzięki bieżni. Kolejną jest brak narażania się na zachorowania wirusowe, co jak pokazały ostatnie dwa lata, jest szczególnie ważne. Właściwa amortyzacja bieżni, takich jak np. LifeSpan TR3000i i innych modeli renomowanych marek, gwarantuje przy tym bezpieczeństwo dla stawów. Opcja przycisku STOP zapobiega natomiast poważnym kontuzjom w razie upadku lub zasłabnięcia.

Bardzo ważne jest też to, że sprzęt domowy nierzadko ma specjalną konstrukcję Mowa o bieżniach składanych. Nie zajmują dużo miejsca – możesz je przechowywać w dowolnym miejscu. Producenci dbają również o komfort wszystkich domowników i sąsiadów, opracowując metody wytłumiające odgłosy działania maszyn oraz samego biegu po bieżni.

Dlatego jeśli zależy Ci na regularniej aktywności przez cały rok i poprawie wyników biegowych, bieżnia domowa jest dla Ciebie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze bieżni, chętnie Ci pomożemy, napisz lub zadzwoń do nas

0 komentarzy

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...