Efekty treningów cardio, o których zwykle zapominamy

Efekty treningów cardio – jak ważna jest ilość czasu, którą poświęcasz na trening na bieżni lub orbitreku w ciągu tygodnia? Logujesz kolejne kilometry,  by utrzymać wagę czy trenujesz do maratonu?

 GX jest popularnym modelem używanym do zajęć spinngowych w klubach na całym świecie

Pozytywne efekty treningu cardio nie ograniczają się tylko do oczywistych skutków zdrowotnych. Świetny artykuł trenera Pete’a McCalla ze strony ACE Fitness pokazuje siedem benefitów, jakie często są pomijane.

Ten artykuł jest też doskonałym przypomnieniem, by na treningi typu cardio od czasu do czasu spojrzeć z nowej perspektywy, szczególnie wówczas, gdy przychodzi dzień, gdy na trening niekoniecznie masz ochotę.

Spróbuj spojrzeć na swoje treningi nie jak codzienny czy cotygodniowy obowiązek, a raczej jak na czas, który poświęcasz tylko sobie. Ćwiczenia fizyczne oraz uwalniane w ich trakcie hormony sprawdzają się jako remedium na stres. Jednak także na poziomie umysłowym długa sesja treningowa może być bardzo pomocna – to ta odrobina czasu, który poświęcasz sobie, z dala od pracy, dzieci i źródeł stresu.

By Twoje treningi nadal były interesujące i by przynosiły efekty, zmieniaj je i modyfikuj. Jeśli jesteś fanem bieżni, raz w tygodniu wykonaj trening na maszynie eliptycznej.  Chcesz popracować nad inną partią mięśni? Wypróbuj trening całego ciała na wioślarzu raz na jakiś czas.

Różnorodne podejścia do treningów typu cardio pomogą w utrzymaniu zainteresowania nimi i nie staną się nudną rutyną. Zazwyczaj najtrudniejszą częścią treningu jest jego rozpoczęcie. Przekonaj siebie do zrobienia jednak tego pierwszego kroku, a już nigdy nie ominiesz sesji treningowej.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...