Ergometr wioślarski do domu- jak ćwiczyć lepiej?

Ergometr wioślarski  – przenieś swój trening na wyższy poziom

Jeśli chcesz, by Twój trening na ergometrze wioślarskim był optymalny, przeczytaj wskazówki  producenta First Degree Fitness.

Wskazówka nr 1 – Ciągnij, nie szarp

Niekiedy błędnie uważa się, że wiosłowanie angażuje głównie górne partie ciała. Nic bardziej mylnego! Aby jak najwięcej “wyciągnąć” z wiosłowania, musisz zaprzeć się piętami, tak aby ciężar ciała był równomiernie rozłożony na stopach i pracować nogami. Wykorzystaj siłę nóg, aby wykonać ruch przeciągnięcia, następnie pracuj ramionami i przedramionami. Pamiętaj, bez właściwej pracy nóg, faza przeciągnięcia nie będzie efektywna.

Wskazówka nr 2 –  Wiosłuj  wolniej i precyzyjnie, uzyskasz lepszy efekt

Aby trening był jak najefektywniejszy ważne jest, aby zwolnić ruch . Zbyt szybkie przyciąganie drążka i uginanie przedramion nie wpłynie na Twoją siłę i kondycję podczas wiosłowania. Wykorzystuj precyzyjną technikę wiosłowania, tak aktywujesz  mięśnie centrum, a w efekcie spalisz więcej kalorii .

Wskazówka nr 3  Skoncentruj się na stabilizacji i mocy

Mięśnie centrum mają fundamentalne znaczenie dla zachowania prawidłowej sylwetki. Dzięki nim zsynchronizujesz pracę nóg z przyciąganiem i odchyleniem. Wyprostowana sylwetka zapewni Ci siłę i płynność ruchu.  Pamiętaj! Nie uginaj nadgarstków i nie odchylaj zbyt mocno korpusu. Jeśli zangażujesz mięśnie centrum, twoje pociągnięcie będzie bardziej efektywne. Ograniczysz także ryzyko kontuzji i nie obciążysz innych mięśni.

Wskazówka nr 4 Motywacja osobista

Twoja energia będzie swobodnie płynąć tam, gdzie ją ukierunkujesz. Dotyczy to również treningu. Jak zatem podkręcić motywację do treningu na ergometrze wioślarskim w domu? Po pierwsze zadbaj o  energetyczną muzykę o odpowiedniej liczbie bitów. Zmieniaj swoje programy treningowe, by ustrzec się rutyny. Korzystaj też z aplikacji FluidRower ( do pobrania z Google i App Store ). Zmobilizujesz się do większego wysiłku i będziesz mieć okazję rywalizować z innymi użytkownikami.

Ergometr wioślarski do domusprawdź naszą ofertę.

Doradzimy Ci wybór odpowiedniego wioślarza domowego.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...