Monitor aktywności – sposób na motywację do ćwiczeń w domu

Na dworze zimno, szaro i ponuro, pracujemy zdalnie z domu i w natłoku obowiązków trudno nam się zmobilizować do regularnego treningu. Są różne podejścia do motywacji, ale najrozsądniejsza zasada obejmuje 3 czynniki: realistyczne cele, poinformowanie znajomych, by dodawali nam otuchy i monitorowanie postępów. Nic tak nie dodaje skrzydeł jak świadomość, że wysiłek który włożyliśmy w trening, procentuje – lepszym samopoczuciem, zdrowiem i można by tak wymieniać zalety aktywności fizycznej bez końca.

Z drugiej strony każdemu z nas czasem brakuje zapału, a wymówki same się pchają do głowy. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą przychodzą monitory aktywności fizycznej.

Monitor aktywności fizycznej – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje to taka aplikacja, opaska, pulsometr czy pasek telemetryczny mierzący naszą aktywność . Z reguły pokazuje  tętno, dystans, liczbę kalorii itd.  Zazwyczaj monitory współpracują z dedykowaną aplikacją na smartfony. Te bardziej zaawansowane  mają więcej funkcji. W dalekiej Australii już ładnych kilka lat temu wymyślono monitor aktywności MyZone, którego głównym celem jest nagradzanie ćwiczącego za wysiłek i wzajemne motywowanie się przez społeczność MyZone. Zbieramy coś na zasadzie punktów lojalnościowych. Dzięki temu zapracowujemy na coraz wyższy status. Filozofia Myzone to społeczność, tworzenie celów, wyzwań. A dzięki temu ochota na trening jakoś sama przychodzi…

Monitor aktywności Myzone MZ-3 dla początkujących i zaawansowanych

Dzięki MZ-3 możesz śledzić swoją aktywność, utrzymywać motywację i wyznaczać cele, aby uzyskać maksymalny wynik z włożonego wysiłku. Myzone MZ-3 to najbardziej wszechstronny pasek do pomiaru tętna z dokładnością 99,4% EKG, działający z darmową aplikacją Myzone oraz zapisujący wyniki w chmurze.  Jeśli martwisz się o motywację i wymówki,  z Myzone nie będziesz się mógł/mogła doczekać kolejnego treningu. Jeśli z kolei  trenujesz regularnie i wyznaczasz długoterminowe cele treningowe, Myzone również jest dla Ciebie.

MEPS – punkty za wysiłek

Myzone to monitor tętna, w związku z tym,  możesz na żywo śledzić w jakiej jesteś strefie na aplikacji Myzone w Twoim smartfonie.  Jeśli zdobędziesz 1300 MEPS w miesiącu, spełniasz minimalne wymagania dotyczące aktywności fizycznej określone przez Światową Organizację Zdrowia.  MEPS -czyli MyZone Effort Points, to punkty, które zbierasz w zależności od tego w jakiej strefie tętna trenujesz, im w wyższej tym więcej punktów trafia na Twoje konto.

Zajrzyj na kanał Youtube i zobacz, jak działa MyZone

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...