Na dworze zimno, szaro i ponuro, pracujemy zdalnie z domu i w natłoku obowiązków trudno nam się zmobilizować do regularnego treningu. Są różne podejścia do motywacji, ale najrozsądniejsza zasada obejmuje 3 czynniki: realistyczne cele, poinformowanie znajomych, by dodawali nam otuchy i monitorowanie postępów. Nic tak nie dodaje skrzydeł jak świadomość, że wysiłek który włożyliśmy w trening, procentuje – lepszym samopoczuciem, zdrowiem i można by tak wymieniać zalety aktywności fizycznej bez końca.
Z drugiej strony każdemu z nas czasem brakuje zapału, a wymówki same się pchają do głowy. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą przychodzą monitory aktywności fizycznej.
Monitor aktywności fizycznej – co to takiego?
Jak sama nazwa wskazuje to taka aplikacja, opaska, pulsometr czy pasek telemetryczny mierzący naszą aktywność . Z reguły pokazuje tętno, dystans, liczbę kalorii itd. Zazwyczaj monitory współpracują z dedykowaną aplikacją na smartfony. Te bardziej zaawansowane mają więcej funkcji. W dalekiej Australii już ładnych kilka lat temu wymyślono monitor aktywności MyZone, którego głównym celem jest nagradzanie ćwiczącego za wysiłek i wzajemne motywowanie się przez społeczność MyZone. Zbieramy coś na zasadzie punktów lojalnościowych. Dzięki temu zapracowujemy na coraz wyższy status. Filozofia Myzone to społeczność, tworzenie celów, wyzwań. A dzięki temu ochota na trening jakoś sama przychodzi…
Monitor aktywności Myzone MZ-3 dla początkujących i zaawansowanych
Dzięki MZ-3 możesz śledzić swoją aktywność, utrzymywać motywację i wyznaczać cele, aby uzyskać maksymalny wynik z włożonego wysiłku. Myzone MZ-3 to najbardziej wszechstronny pasek do pomiaru tętna z dokładnością 99,4% EKG, działający z darmową aplikacją Myzone oraz zapisujący wyniki w chmurze. Jeśli martwisz się o motywację i wymówki, z Myzone nie będziesz się mógł/mogła doczekać kolejnego treningu. Jeśli z kolei trenujesz regularnie i wyznaczasz długoterminowe cele treningowe, Myzone również jest dla Ciebie.
MEPS – punkty za wysiłek
Myzone to monitor tętna, w związku z tym, możesz na żywo śledzić w jakiej jesteś strefie na aplikacji Myzone w Twoim smartfonie. Jeśli zdobędziesz 1300 MEPS w miesiącu, spełniasz minimalne wymagania dotyczące aktywności fizycznej określone przez Światową Organizację Zdrowia. MEPS -czyli MyZone Effort Points, to punkty, które zbierasz w zależności od tego w jakiej strefie tętna trenujesz, im w wyższej tym więcej punktów trafia na Twoje konto.
Zajrzyj na kanał Youtube i zobacz, jak działa MyZone
0 komentarzy