Kilka wskazówek, jak przyspieszyć osiągnięcie fitnessowego celu

Czy znasz to uczucie, gdy od miesięcy tkwisz w tym samym miejscu, zastanawiając się, jak wrócić do świetnej formy i czasów, gdy ciało było szczupłe, zdrowe i wysportowane?

Podkręć swoje treningiJeśli tak jest, nie przejmuj się, każdemu takie momenty się zdarzają. Najważniejsze jest, by być świadomym nawyków i schematów, jakie się powtarzają i zmieniać je bardzo powoli i stopniowe. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci przełamać złe nawyki jeden po drugim. Zaczynamy!

 

PORANNE CARDIO

Jeśli intensywna poranna sesja cardio pomaga w osiągnięciu szczupłej sylwetki, z jakiego powodu odpuszczać ją sobie? Nastaw budzik, obudź trochę wcześniej i zrób dobry trening!

 

POSIŁKI

Przestań się głodzić i przejadać na przemian. Pora posiłków i ich wielkość mają OGROMNY wpływ na utratę tkanki tłuszczowej i tempo metabolizmu. Zacznij przygotowywać posiłki na kolejny dzień i spraw, by Twoja przemiana materii przyspieszyła.

 

TRENING SIŁOWY

Dlaczego tyle osób nie docenia treningów siłowych? Sesja treningowa z obciążeniem spala więcej kalorii niż cardio, a Twoje ciało staje się wtedy smukłe i delikatnie wyrzeźbione. Nadaj priorytet treningom siłowym w swoim planie dnia.

 

PRZEKĄSKI NA MIEŚCIE

Zrezygnuj z Mac’a i jadania na mieście każdego dnia. Zacznij gotować zdrowe, pełnowartościowe posiłki w domu. Uwolnij swoją kreatywność, twórz nowe smaki i nowe dania, które dostarczą Ci odpowiednich mikro- i makroskładników bez zbędnych konserwantów i ulepszaczy. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale i spadnie kaloryczność tego, co jesz.

 

PIJ WODĘ

Pij, pij i jeszcze raz pij. Absolutne minimum to dwa litry wody każdego dnia – bez wymówek. Woda pomaga w procesach trawiennych, bierze udział w usuwaniu toksyn z organizmu, umożliwia sprawne działanie wszystkich organów. Zawsze miej pod ręką butelkę z wodą.

 

PRZERWA NA LUNCH

Zamiast przerwę obiadową w pracy spędzać na wypijaniu kolejnych kaw i wypalaniu kolejnych papierosów dla towarzystwa, wrzuć rano do samochodu spakowaną torbę treningową. Dzięki temu podczas godzinnej przerwy na lunch zdążysz zrobić krótki, intensywny trening i wrócisz do pracy z nową dawką energii i sił!

 

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...