Zastrzyk energii przed treningiem? Wybierz kawę

Mały zastrzyk energii przed treningiem? Postaw na kawę przed następną sesją!

Tylko czarna - bez dodatków!

Tylko czarna kawa – bez dodatków – zastrzyk energii

Mała czarna doda Ci energii podczas kolejnej sesji treningowej. Oto dlaczego:

  • jeśli utrata wagi jest Twoim celem, mała kawa może Ci pomóc. Badania opublikowane w International Journal of Sport Nutrition and Exercise wykazały, że badani, którzy wypili kawę przez treningiem, spalili około 15% więcej kalorii w ciągu trzech godzin po treningu.

 

  • Kawa dodaje energii i pozwala osiągnąć więcej. Badania opublikowane w British Journal of Sports Science udowodniły, że uczestnicy, którzy wypili małą czarną przed udaniem się do klubu sportowego, mieli o ponad 4 sekundy lepszy czas w biegu na bieżni na 1500 m niż badani, który kawy nie pili.

 

  • Zakwasy? Jakie zakwasy? Według uczonych z Uniwersytetu w Illinois wypicie dwóch kaw około godziny przed treningiem powoduje mniejsze odczuwanie bólu w zmęczonych ciężką sesją mięśniach.

Zanim jednak wybierzesz swoją ulubioną małą czarną, upewnij się, że pijesz kawę z najlepszych ziaren. W dodatku bez dodatków typu syropy, śmietanka, mleko czy cukier – inaczej możesz dodać nawet do 500 kcal do swojego dnia!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...