Wioślarz domowy – Twój sposób na formę

Wioślarz domowy jest dla Ciebie, jeśli zależy Ci na szybkich efektach treningu w domu.

Wioślarz domowy – dla kogo?

Jeśli chcesz schudnąć, poprawić kondycję, potrzebujesz dodatkowych bodźców treningowych, przechodzisz rehabilitację po kontuzji lub urazie, wiosłowanie jest dla Ciebie. Trenując na ergometrze wioślarskim, wzmocnisz większości grup mięśniowych górnej i dolnej partii ciała. Ponadto wiosłowanie to trening o niskiej intensywności, bezpieczny dla stawów.

Ergometr wioślarski trening a układ sercowo-naczyniowy

Wiosłowanie skutecznie podnosi tętno i zapewnia doskonały trening aerobowy. American College of Sports Medicine (ACSM) zaleca, aby zdrowe osoby dorosłe ćwiczyły co najmniej 150 minut w tygodniu z umiarkowaną intensywnością. Warto trzymać się następującego planu: wykonujesz trening 30-60 minut o umiarkowanej intensywności 5 dni w tygodniu; lub 20-60 minut intensywnego treningu 3 razy w tygodniu.

Ergometr wioślarski pozwoli Ci utrzymywać tętno w wymaganym zakresie intensywności. Jak sprawdzić poziom tętna? Większość wioślarzy domowych umożliwia monitorowanie pulsu za pomocą np. paska telemetrycznego na klatkę piersiową ( sprawdź, jak to Ci pomoże w motywacji do ćwiczeń) lub korzystanie z aplikacji i innych rozwiązań.

Prawidłowa technika wiosłowania-sprawdź nasze podpowiedzi

Skuteczny trening całego ciała (Total-Body Conditioning)

Wiosłując wzmacniasz górne partii ciała, angażując mięśnie górnych i dolnych pleców oraz barków. Z kolei przesuwając się na siedzisku, uaktywniasz dolne partie mięśniowe. Każde pociągnięcie drążka angażuje łydki, mięśnie czworogłowe, mięśnie grupy kulszowo-goleniowej, pośladki, mięśnie proste brzucha, mięśnie skośne brzucha, mięśnie piersiowe, biceps, triceps, mięśnie naramienne, górną część pleców i mięśnie grzbietu. Wzmacniasz również ręce i nadgarstki.

Jak widzisz wioślarz domowy to wszechstronny trening dla każdego. Trzeba tylko wykonywać go regularnie.

Wioślarz domowy trening – co trzeba wiedzieć?

Ruch wiosłowania przychodzi naturalnie i nie obciąża stawów. Pamiętaj, że prawidłowa technika oraz regularny trening są kluczowe. Dzięki nim szybko zauważysz efekty treningu. Sprawdź naszą ofertę ergometrów wioślarskich

Przeczytaj o wioślarzach wodnych, czym się różnią od ergometrów magnetycznych i powietrznych.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to też Ciebie zainteresuje

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Indoor cycling – jakie daje efekty?

Trening na rowerze stacjonarnym zdobywa coraz większą popularność w świecie fitnessu. Dowiedz się, czym dokładnie jest indor cycling, jakie są różne...