Rowery stacjonarne poziome

Rowery stacjonarne poziome - Informacje

Rower stacjonarny – wybierz idealny model do swoich potrzeb
Zdecydowanie najpopularniejszą formą treningów cardio, zaraz obok biegania, jest jazda na rowerze. 
Rowery stacjonarne znajdują się na każdej siłowni. Jeśli jednak nie lubimy chodzić na siłownię lub zwyczajnie brakuje nam na to czasu, warto zastanowić się rozważyć zakup sprzętu treningowego do domu. Istnieją dwa rodzaje rowerów stacjonarnych: rowery pionowe oraz rowery poziome. Większość osób decyduje się zazwyczaj na rower pionowy, ponieważ jest on stacjonarną wersją zwykłego roweru szosowego. Jednak warto zastanowić się nad rowerem poziomym fitness. W wielu przypadkach może być on dla nas lepszą opcją do codziennych ćwiczeń.

Rower poziomy fitness – charakterystyka i zalety
Poziomy rower stacjonarny ma wiele zalet. Główną z nich jest znaczne odciążenie kolan oraz stawów. Ma to znaczenie szczególnie dla osób otyłych oraz z problemami ze stawami. Do niewątpliwych zalet tego rodzaju sprzętu należy również to, że:

jest niski, dzięki czemu łatwo zająć na nim usiąść. Umożliwia to również rehabilitację osób poruszających się na wózku inwalidzkim;
bardziej angażuje mięśnie brzucha, dzięki czemu szybciej spalamy niechciany tłuszcz;
mamy bardziej stabilną pozycję, stabilne uchwyty po obu bokach szerokiego siodełka umożliwiają zajęcie wygodnej pozycji;
odciąża kręgosłup w trakcie treningu, dzięki czemu jest bezpieczny dla osób z problemami kręgosłupa oraz dla seniorów.

Ważne funkcje rowerka poziomego to:  regulowane siodełko, antypoślizgowe pedały z możliwością regulowania pasków oraz dobry komputer, który pozwoli dokładnie monitorować pracę organizmu.

Skuteczny trening na rowerze stacjonarnym
Efekty  treningu na poziomym rowerze  stacjonarnym z pewnością zauważymy w krótkim czasie. Jednak jak skutecznie trenować na rowerze stacjonarnym? Pierwszą zasadą jest minimalny czas takiego treningu. Powinien on być nie krótszy niż 30 minut.  Dopiero po tym czasie bowiem nasze ciało rozpoczyna korzystanie z rezerw naszego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po drugie, warto trenować na różnej intensywności, czyli wprowadzić trening interwałowy. Taki rodzaj treningu nie tylko na spalanie większej ilości kalorii, ale również wzmacnia mięśnie oraz podkręca metabolizm ( o ile nie ma przeciwwskazań do tego rodzaju intensywnego treningu).

Rowery poziome w sklepie Life Fitness
Jeśli regularnie korzystamy z siłowni lub jesteśmy jej właścicielami, to obowiązkowo musimy bliżej zapoznać się z treningowymi rowerami poziomymi. Natomiast jeśli planujemy zakup rowerka stacjonarnego do domu, to nawet jeśli większe gabaryty z początku odstraszają, warto zapoznać się z zaletami poziomych rowerów stacjonarnych i rozważyć, czy właśnie taki sprzęt będzie dla nas odpowiedni. 
W sklepie internetowym life-fitness.pl znajdziemy szeroki wybór profesjonalnych rowerów treningowych do domu, z którymi zawsze dojedziemy do celu.